| NatashaaNat a întrebat:

Buna all. Cum sa reusesc sa scap mai repede de burtica? Nu e asa mare, dar mna e acolo. Fac sala de ceva timp, abdomene ( 20-40 ) + genoflexiuni ( 20-30 )+ flotari ( 7-10 ) seara si dimineata si is tot la fel. Recunosc nu tin diete, sunt extrem de pofticioasa si cand mi pofta pe ceva pap. Am noroc ca nu mi prea pofta pe ciocolata si nu mananc carne de porc.
Daca aveti sfaturi si diete foarte foarte usoare m-ati ajuta mult, si ceva filmulete pentru sala, pe ce aparate sa faci sa slabesti mai usor si asa. DAU FUNDA! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Andreyok a răspuns:

Sunt anumite exercitii de fat burning. Cauta canalul passion for profession. Gasesti acolo filmulete eficiente. Merge pe bune.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am trecut saptamana asta pe la sala aia nu-i treaba sa alergi 10 minute mereu acelasi, stiintific asa e bine atenta
1 alergi 4 minute incet pauza 1 minut
2 alergi 4 min moderat pauza 1 minut
3 alergi la maxim da la maxim nu asa ca la a doua faza apoi pauza 1 minut vreo 3 seri sunt destule pe zi
de ce nu culturism ca fata cu propiul corp flotari,ridicari la bara, genoflexiuni,astea le poti face acasa isi dau un program de sigur slabesti gratis vrei?
alimentatia in primul rand ai nevoie de grasime,proteine,carbohidtrati totul e sa manci cu limita din toate
vad ca eviti carnea de ce? nu exista nici un studiu ca carnea este rea mit,grasimea din ea se depune in mod natural pe abdomen da totul ingrasa,proteinele tin de foame cel mai mult desi manca oua fierte,carne,peste de toate, fructe, legume, ti pofta de dulce manci miere bio naturala asa castigi energie, desi nu evita carnea ea e esentiala organismului uman sau preferi foametea continua si starea aia de oboseala

| NatashaaNat explică (pentru RAY):

Da, vreau un program de aceela, m-ar ajuta mult, uite facebooku meu https://www.facebook.com/natalia.itu.7 sau lasa-mi un mesaj aici pe TPU. Multumesc.

| neutrino a răspuns:

Chiar daca nu te doare nici in semnatura de noi, iata ca totusi tu ne ceri sfaturi. Iti reamintesc ca tu la 14 ani nu ai drept de semnatura, dar la o opinie ai dreptul, fie ea sau nu pertinenta. Trebuie sa mai stii ca o burtica se formeaza in timp si daca nu ai mare grija la ea si de cat manaci o vei da jos destul de greu. Dietele se tin numai dupa ce ai cerut sfatul unui medic, acestea nu sunt o joaca. Pana atunci, poti renunta linistita la paine, dulciuri, prajeli, sucuri si nu uita ca cine o poti servi numai cu cel puitin 3 ore inaintea culcarii. Iti urez o seara linistita.

| Valeriu25 a răspuns:

Uite niste exercitii destul de bune http://www.youtube.com/watch?v=3leTvWXP20Y
Iar cu dieta ce pot spune, incerca sa eviti carnea grasa, pastele, painea alba, orezul (de orice fel), fulgi de ovaz, nuci, fistic, migdale... incerca sa mananci ceva mai usor precum salate, sau ceva scazut in carbohidrati si calorii.
Sa vedem daca dupa toate astea vei reusii sa devii mai sexy :*

| Valy_ValenTin_1988_OKTS a răspuns:

Incearca sa faci mai mult la aparate de alergat sa de genu in procent de 75% si sa ai abdomenu frumos 25% restul si incearca sa nu mai manci dulciuri sau mancaruri care au multe calori sau mai manca mancarea cu paine integrala