| RamonaRamoR a întrebat:

Buna happy Am 1.55 si 40 de kg. Sunt slaba si as vrea sa ma dezvolt sa am muschi la picioare, fund. Mananc mult dar nu se pune pe mine, iar mama nu-mi da bani sa fac un sport sau sa ma duc la sala sad Ce exercitii imi recomandati sa fac acasa pentru dezvoltarea masei musculare? big grin

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Da, sustin si eu, fa sex laughing.
femeile la sala nu isi au locul. scopurile urmarite de 90% din femei sunt slabitul, pe care il poti face acasa si prostia asta cu fund bombat care...ghici. il poti face acasa. poti lucra picioarele cu genoflexiuni, indreptari cu picioarele drepte (pentru biceps femural), extensii stand in fund pe un scaun cu un ghiozdan pe picioare (cvadriceps) ridicari pe varfuri stand pe o carte de 5 cm grosime, ba pe ambele picioare, ba separat pe fiecare picior in parte, etc.
asta este doar 1 exemplu, ca google e mare, dar multi prosti ca tine nu stiu sa caute, vor totul livrat la nas; sau care considera ca numai la sala se poate face miscare, ca si cum corpul nu functioneaza in afara perimetrului unei sali de fitness. s-a inventat google acum peste 20 de ani, 2014 romanii nu stiu sa dea search, dar se plang de salarii si pensii desi lenea este atat de mare

| RamonaRamoR explică (pentru JohnnyBi):

In primul rand eu nu te-am jignit, daca vrei sa ma ajuti e bun, daca nu, nuwinking bafta

| Goldenboy97 a răspuns (pentru RamonaRamoR):

Ti-a zis ce exercitii poti face acasa. Omu are dreptate, este chiar asa de greu sa scrii pe google "antrenament picioare acasa sau leg workout at home -eng-"?
Mananci mult? Ce mananci mai exact, ciorbica si alte prostii ca dulciuri, produse de patiserie? Nu se pune pe tine nu? Crezi ca daca doar mananci o sa ti se dezvolte masa musculara?
De cate ori mananci pe zi? 2-3? laughing Eu dau 400lei pe luna doar pentru mancare, trist nu?

| TheSoldier a răspuns:

Alearga, fa abdomene, mananca sanatos, abtine-te de la mancare nesanatoasa.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Te rog sa urmaresti aceasta demonstratie de KAngoo Jumps si sa incerci sa imiti cat poti: http://punepretpefrumusete.blogspot.ro/......tml...este ff eficient! Vizionare placuta!

| HeroTac a răspuns:

Sunt de acord cu Deniseee!winking

| Deniseee a răspuns:

Buna, in primul rand urmeaza o cura cu proteine, gen oua, carne, etc. Si fa sport, alearga pentru a-ti dezvolta picioarele si fa-ti o serie de exercitii care sa iti lucreze toti muschii(gasesti pe youtube), si pentru maini, ridica greutati cum ar fi sa iti umpli 2 sticle de jumate cu apa si sa alergi cu ele in mana sau sa faci exercitii cu ele. Spor la "facut muschi". :d