| Marcian007 a întrebat:

Buna,am 13 ani si vreau sa imi cumpar schiuri trebuie sa imi iau neaparat schiuri pentru copii sau nu conteaza? va rog vreau un raspuns rapid, dau funda!

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Eu stiam ca schiurile trebuie sa fie inaltimea ta +5-10 cm mai mari, dar vad ca acum schiurile de viteza au 50-70 cm lungime. important este sa nu fie prea lungi pentru tine.

| me4u a răspuns:

Salut. La 13 ani nu cred ca trebuie sa iti mai iei de copii. Adica tine si de inaltime. Pe mine m-au ajutat cu niste sfaturi cei de la skates.ro Uite aici: www. skates.ro/ski/schiuri