| Cr7adi a întrebat:

Buna am 16 ani fac sala acasa si am destul de bine dezvoltati muschii in partea e sus.Totodata pe picioare am grasime, aceasta facand o disproportie intre partea de sus si cea de jos. Alergarile m-ar ajuta la aceasta problema? si in cat timp credeti ca are aparea vreau efect? fac sala de 2 luni

8 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

Nu-ti griji, incearca Hiit si ai sa vezi diferentele. Si important este s-ti antrenezi serios picioarele mai ales cu exercitii de baza: genuflexiuni, indreptari, fandari, caci numai muschi pot arde grasimea.

| tpuforyou a răspuns:

E greu!

| ciufuliiciii a răspuns:

Da apuca-te de ciclism sau ceva si o sa mearga happy

| Andrei296 a răspuns:

Sunt la atletism si orac ai face si 20 de ani nu scapi de grasimea de pe bulane grasimea va ramane mereu doar prin liposuptie prin alte aparate ca ala care il pui la abdomen etc...si daca ai vrea sate ingrasi mai mult da va fi foarte greu ca sa pari la fel da nu-ti recoman asta FUNDA?

| Andrei296 a răspuns:

Dfggff

| xstrstsarstasrsr a răspuns:

Mersul pe jos face piciorul frumos. Daca vrei sa scapi de grasime....este greu daca vrei sa o transformi in muschi trebuie exercitii executate corect, dieta si mult alergat! Sper ca te va ajuta sfatul meu.

| Bitch24 a răspuns:

Poti alerga pentru asta, dar in parc..nu intr-un ritm impus de banda, eu am slabit 10 kg asa..si grasimea s-a transformat in masa musculara

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bitch24):

E imposibil ca grasimea sa se transforme in masa musculara ( sau invers ). Anatomic e IMPOSIBIL ca un tip de celula sa se transforme in alt tip de celula.

Ce ai facut tu, ai ars grasimea si ai marit masa musculara, ATAT, nu ai transformat NIMIC.