| hulkwirine a întrebat:

am 16 ani si vreau sa-mi fac o cariera sportiva!
am 1, 82m si 77 kg fac street workout deci arat in forma!
nu stiu ce sa aleg intre o cariera de
1 fotbalist
2 basketbalist
pot juca bine in ambele domenii si vreau sa ma apuc serios si sa merg la un club, dar nu sunt decis ce sa aleg!
cat castiga jucatorii de fotbal in Romania? dar cei de basket?

5 răspunsuri:
| ExPeRyMeNt a răspuns:

1 fotbalist ca esti si bine platitlaughing.winking Baftawinking.

| ralfy123 a răspuns:

Voi nu stiti ce vorbiti daca iti place basketul fa-l cu drag nu te lasa persevereaza. Un baschetbalist din NBA castiga mai mult decat un fotablist de 10 ori cel mai mic salariu e de 17 minlioane de dolari pe an iar cel mai mare este de 28 de milioane de dolari pe an.

| MironAndrei1 a răspuns:

Pai fotbalistii primesc mai mult dar sportul e destul de greu. Baschetul ne e asa obositor dar primesti mai putin, dar nu cu mult.
Despre pret conteaza cat de bine joci sportul respectiv.
Dar dupa inaltime eu ti-as spune sa te faci baschetbalist/a sau portar/a.

| CoMa123 a răspuns (pentru MironAndrei1):

Daca nu stii nu vorbi, intr-un meci de baschet intens efortul este dublu fata de cel la fotbal, in mare parte datorita faptului ca la baschet esti intr-un sprint si schimbare de directie aproape tot meciul pe cand la fotbal bagi un sprint in atac si dupa mai mult e alergare usoara.

| MironAndrei1 a răspuns (pentru CoMa123):

Da dar eu incercam sa fiu neutru in legatura cu aceste sporturi...