| Chelariu_Cosmina_1999 a întrebat:

Am atestat de instructor sportiv fiindca terminat liceul sportiv și nu știu ce să fac? Unde sa mă angajez?

4 răspunsuri:
| anonimaalee29 a răspuns:

Profesor de sport la scoala/liceu, antrenor la o sala de fitness

| Deriol a răspuns:

Exista numeroase site-uri de angajari daca vrei sa o faci, ai ejobs.ro, bestjobs.ro, hipo.ro, glassdoor etc..astea sunt doar cateva, cauta ceva pe domeniul tau iar daca nu gasesti te poti orienta si spre alte joburi pana iti gasesti ce vrei tu.
Bafta!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca nu stii ce sa faci: cum de ai primit acel atestat? ai macar o specializare sportiva!? ai performat in mod efectiv in vreun sport!?

| SynapseNinja a răspuns:

Pe profilul tău te poți angaja ca profesor de sport la școală/liceu, eventual mai faci ceva cursuri de calificare și un master, și iesi profesor universitar sau antrenor la o sală de fitness. Acum îți rămâne ție să cauți pe site-uri de angajare posturi libere.