| Skyfest a întrebat:

Buna,am o 13 ani, dar o burta cam maricica. Vreau sa scap de ea, dar in acelasi timp sa am un abdomen de 4 ori 6 patratele. Daca puteti sa-mi descrieti ceva tipuri de exercitii pentru slabit si abdomen in acelasi timp.

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti da jos burta facand cat mai multe abdomene, dar sa reduci un pic si numarul de calorii zilnic.
Sau poti folosi metoda de ardere a grăsimilor prin aplicarea pe zonele vizate săculeți de gheață timp de 30-60 de minute. Acest proces se repetă zi de zi, timp de două săptămâni.
Scăzând temperatura pielii, va fi favorizată transformarea grăsimii albe în grăsime maro, mult mai ușor de metabolizat de către organismul tău.
Pentru a nu te confrunta cu riscul de degerătură ridică săculețele de gheață de pe burtă la intervale regulate de timp.
Ce obiceiuri trebuie să adopți alături de terapia cu gheață pentru a scăpa de grăsimea de pe burtă:
-Consumă carne slabă, de pui, curcan, vită, de pește, salate de legume, de fructe, de ouă și lactate slabe;
-Bea cel puțin 2 litri de apă zilnic și două căni de ceai verde:
-Nu uita să faci sport zilnic: dacă nu agreezi ideea de a merge la sală, poți merge cu bicicleta în parc, sau la alergat.
După două săptămâni, vei constata nu doar că ai scăpat de burtică, dar și că ai cu 3-4 kg în minus.

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Alergi... urmat de abdomene.

| Claxon987 a răspuns:

Alergarea sau exercitiile pentru picioare ajuta cel mai bine la slabit, pentru ca solicita cea mai mare grupa de muschi. Apoi dupa alergare 30 min in fiecare zi, faci cel putin 10 minute abdomene. Este plin Youtube de exemple de exercitii. Toate acestea serios si cu simt de raspundere. Dupa ce ai pus ceva masa incepi sa tii dieta si reduci sportul. Dar este greu sa definesti muschii abdomenului, dureaza luni sau ani de zile, nu te astepta la rezultate imediat