| κλάους a întrebat:

am si eu o intrebare: am o chestie cu doua manere la stanga si dreapta unui arc, de fapt doua. Stii chestiile acelea de la fitness, de care trag barbatii in stanga si in dreapta si o tin asa ceva timp...

Imi puteti spune cum se cheama, si ce se face cu ea? adica... Stiu cum sa trag de ea, dar vreau sa stiu ce muschi se "fac" cu ea.

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Se numește extensor. Și nu e pentru făcut mușchi, e pentru definire.

| row a răspuns:

Da, dupa cum spune si Albescu_Silviu-Claudiu_1987... in general muschii spatelui, dar sunt fel si fel de metode in a iti lucra muschii, prin antrenament de tip cardio http://www.artemartialebucuresti.ro/antrenamente-kickboxing/ citeste aici :)

| Albescu_Silviu-Claudiu_1987 a răspuns:

Deltoid, trapezoid, triceps; in general muschii spatelui...