| Cipi1212 a întrebat:

Bună, Apropo de tragerea la sorți pentru cupa mondială care este in decembrie, nu ar trebui ca tragerea la sorți să fie la fel ca la tragerea loto? Bilele cu numele echipelor să fie introduse într-o urnă. Nemaifiind amestecate bilele de către oameni, procedura ar fi mai corectă. In acest mod nu ar mai putea fi influențată componența grupelor.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ete na, is cateva bile cu numele inauntru, cine dracu influenteaza tragerea la sort?

| MihaitzaItza a răspuns:

Da, ca e fix acelasi lucru. happy
Stii ca pe bilele de la loto sunt scrise numerele, iar alea de la fotbal sunt niste bile care au biletele inauntru si nu stie nimeni ce scrie acolo.

| adina5adina a răspuns:

Ar fi o idee bună!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tragerea la sorti este influentata doar de clasamentul mondial, in functie de acesta echipele sunt impartite in mai multe grupe valorice. In rest este aleatoriu, fara nici o alta influenta.