| CRISTINAMIA a întrebat:

Bună!
Aș dori să îmi iau o bicicletă eliptică la mâna a doua. Credeți că merită? Aveți recomandări?

Răspuns Câştigător
| sopranaCadaverica a răspuns:

Clar nu. O sa ajunga cuier happy Eu am avut bicicleta eliptica si nu vedeam nici un rezultat, desi pedalam ca nebuna. TIMP PIERDUT, bani la fel, demotivare!
Mai bine investesti intr-o bicicleta adevarata, cu care sa iesi in parc.
Sau, si mai bine, cauti 'cardio workouts' pe Youtube. vei fi surprinsa cand vei gasi o diversitate de exercitii de facut acasa, fara echipamente, extraordinar de eficiente, care te fac sa transpiri si sa arzi calorii. Mereu recomand Billy Blanks.
Bicicleta eliptica e pentru invalizi/oameni foarte batrani care nu reusesc sa faca efort fizic obisnuit si incearca sa-si mai miste cat de cat corpul, sa nu anchilozeze de tot.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine noua decat folosita

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca merita. Ia un Kettler. Nu se compara o scula de ~1500 EUR pe care o iei la ~2000 RON cu o flasneta noua de 1500-2000.

| CRISTINAMIA explică (pentru GabiDumitrescu):

Chiar la Kettler mă gândeam...

| stancuprint a răspuns:

Buna, depinde pentru ce vrei sa o folosesti?

| CRISTINAMIA explică (pentru stancuprint):

Pentru a tonifia picioarele și pentru a mai face sport. Mă apucasem de exerciții prin casă, dar lenea e mare, iar eu mă gândeam că voi avea mai multă voință dacă voi avea o bicicletă eliptică.

| stancuprint a răspuns (pentru CRISTINAMIA):

Mai bine cumperi una reala sa mergi prin cartier. Eu fac asta si ete nebunie crede ma.