| colibaba a întrebat:

Buna as vrea sa scap de burta adica am acum 70cm in talie si as vrea sa scap macat 6cm am 14 ani si asi dori si sa tin dieta sa slabesc am 55kg va rog sami da-ti o dieta care sa si dea rezultate.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Iancu_Marin_1987 a răspuns:

Salut, principiul de slăbire constă în faptul că pe o durată de timp trebuie să scapi de mai multe calorii, decât consumi. Plus la aceasta, trebuie să consumi cât mai puține făinoase. Plus la aceasta, trebuie să te ocupi cu sportul.

Dietele te pot ajuta, dar dacă „încalci" la un anumit moment pașii dietei, poți repede pune kilogramele înapoi.

2 răspunsuri:
| DomnulKat a răspuns:

Bă,când vă aud. Vrei să slăbești cu o dietă,da tu să nu transpiri, bagă efort, aleargă, fă sport, exerciții și după bagă diete.