| StefaniaM a întrebat:

Dam Rezistenta la sport, si trebuie sa alergam 600 sau 800 m,nu mai stiu.Dar eu sunt varza murata la sport, iar la alergat sunt groaznica.Deci,cum sa reusesc sa alerg PERFECT distanta aia?(asta sigur nu vine de la sine).Dau Marea-Magnifica-Superba-Extraordinara Funda

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu te lua dupa userul Kodrutz, ce alimentatie sa incepi acum cand tu mai ai putin pana la proba?
Nu prea le ai cu sportul deci pentru inceput pana la proba, dupa scoala sau inainte cum vrei, iesi la alergat vreo 20 de minute, cu timpul te poti antrena dar daca mai ai putin pana la proba nu prea ai ce face, 20 de minute sunt de ajuns in fiecare zi, astfel iti obisnuiesti corupul cu efortul iar la proba vei avea un surplus de energie.

| KodrutZ a răspuns:

Te antrenezi din timp, desigur, combinat cu o alimentatie pe masura - mai putine grasimi saturate, legume-fructe si nuci/miere sa nu lipseasca, fara Cola si alte timpenii. E 800 la fete din cite imi aduc aminte, floare la ureche. Ajuta si sa iti imaginezi un pitbull in urma ta... happy

| AlecsPAD a răspuns:

Daca vrei sa nu ai probleme la alergat
Nu uita sa inspiri si expiri odata la doi pasi
Si ai grija ce mananci inainte de proba

| BikerZone a răspuns:

Deci antreneazate mai din timp,si cand alergi pastreazati acelasi ritm,indiferent de ce se intampla in jurul tau, respira mult, si nu-ti tarai picioarele dupa tine, ridica genunchii, alearga mai mult pe varf decat pe intreaga talpa.