| Nomic a întrebat:

Buna! Ma puteti ajuta cu o reteta de slabit.Parinti mei zic ca e ok sa am atatea kilograme la varsta mea.Dar mie mi se pare ca sunt grasa la picioare fata si burta

Răspuns Câştigător
| readytofly a răspuns:

Incearca intermitent fasting. Adica sa ai doar o fereastra de 8 ore pe zi in care sa mananci, apoi 16 in care bei doar apa. Gen intre orele 08:00-16:00 sa mananci consistent, apoi lasa corpul seara sa consume ce ai mancat ziua.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Puteai scrie aici varsta, inaltimea si greutatea pe care o ai acum. Iti spuneam mai multe.

| Nomic explică (pentru darrio2007):

13 ani 45 kg 1, 45

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nomic):

Esti bine pentru varsta ta, vezi daca nu specifici de la inceput, ne duci in eroare. Timpul liber mai bine faci ceva productiv cu el decat sa te concentrezi pe tampenii.

| darrio2007 a răspuns (pentru Nomic):

Da, ai greutatea normala la varsta si inaltimea. Poti verifica aici.
https://calculator-imt.com/ro-md/imc-copii/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta si tu la fast food, dulciuri si apuca-te de sport.

| Nomic explică (pentru anonim_4396):

Fast food nu manac si dulciuri rar