| elenaaaaa56262 a întrebat:

Buna! Pot sa slabesc la burta, sa imi fac talie, in timp ce sunt in surplus caloric ca sa iau in masa musculara in special pentru picioare si fund.

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Pe scurt, nu. cel putin nu cat de repede ai vrea.

Problema numarul unu cu talia la femei e ca tine de genetica, unele femei au talia mai subtire si cu ceva kilograme in plus. Daca indeplinesti conditia genetica, si probabil stii si tu asta ca iti vezi talia de cand te stii ai 2 variante.

Prima e sa fii in deficit pana ajungi la greutate ideala, apoi sa ramai la un surplus mic pentru a pune masa musculara. La barbati ajung 200 de calorii extra dar sincer nu stiu cat ar trebui sa fie surplusul asta la femei, probabil 100 ajung dar e prosibil sa zic prostii. Cu strategia asta o sa arati mai bine mai repede.

A doua e varianta ta, sa manaci cu un surplus usor si sa lasi corpul sa se remodeleze pe masura ce pui masa musculara, doar ca asta o sa dureze. Spre deosebire de barbati voi puneti masa musculara mult mai greu, cu nutritie si antrenament adecvat e posibil sa ai nevoie de un an sa vezi rezultatele la care te astepti. Strategia asta se bazeaza pe faptul ca pe masura ce pui masa musculara, metabolismul tau bazal o sa creasca deci o sa consumi mai multe calorii doar existand...problema e ca o sa trebuiasca sa fii extrem de atenta la dieta pentru foarte mult timp pe cand cu prima varianta, in functie de cate kilograme vrei sa slabesti, o sa ajungi la target mai repede, si dupa poti lucra linistita la cresterea masei musculare.

| bussines a răspuns:

Da se poate, in principal folosind niste produse de slabit de calitate. uite aici un link catre un produs de slabire foarte bun: https://dbaa8bqwqorc4y9wteujm21xde.hop.clickbank.net

| alinaro21 a răspuns:

Depinde cate calorii arzi si cate mananci de exemplu daca tu bagi 400 de calori si arzi mai multe, poti slabi insa sfatul tuturor este sa lasi alimentele cu multa calorie si sa te axezi pe un meniu bogat in proteine. Sper sa ti fie de folos ca nu sunt specialista