| Bobobobi a întrebat:

Buna seara! As dori sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns va rog frumos!
Romania ca tara, a gazuit vreodata un european la noi, daca da, puteti va rog sa imi spuneti in ce an! Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

EURO 2020 s-a ținut în mai multe țări europene. Meciurile uneia dintre grupe s-au jucat în România și unul din optimi. EURO 2020 s-a ținut în 2021 din cauza pandemiei.

| ReddY25 a răspuns:

Da,cel din pandemie(2020/2021)

| Cipi1212 a răspuns:

Euro 2020, Arena Națională

| aizen0567 a răspuns:

Salut nu a găzduit niciodată cel mai aproape de noi a fost în Ucraina și Polonia în 2012