| anonim_4396 a întrebat:

As putea consuma conserva de ton daca fac antrenament de definire? Am vazut ca nu contine carbohidrati si lipide aproape deloc... in schimb multe proteine. Este adevarat ce scrie aici? http://calorii.oneden.com/......randa.html

2 răspunsuri:
| n33bunaticu97 a răspuns:

Iarna de obicei este pentru cresterea masei musculare, vara este pentru definire. Dar pentru definire te sfatuiesc sa incerci omleta din albusuri de ou, piept de pui, carne de curcan si in loc de caseina seara sa bei lapte. La o varsta frageda nu este recomand sa iei prea multe suplimente deoarece puterea de absorbtie a corpului este mai mare, datorita faptului ca esti in crestere.

| Goldenboy97 a răspuns:

Da, poti sa consumi fara grija. Eu mananc 2 conserve pe zi (Sunfood) da le combin cu orez sau cartofi la cuptor. Eu nu-s in perioada de definire, adica nu vad rostu. iarna definire. Da poti sa o consumi alaturi de niste legume(alegerea ta). Sa nu excluzi total carbohidratii din alimentatie, macar dimineata ia o portie de carbs complexi 40-50g ajung big grin