| Dudaa24 a întrebat:

Buna Seara TPU! Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva?sad As dori sa stiu cum pot slabi repede daca nu fac sport? Din cauza unei problema la picior nu pot practica sportul!sad Va rog ajutati-ma! Dau funda:*

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca slabesti repede o sa atarne pielea pe tine sau o sa ai alte probleme de sanatate.

Vezi chiar pe TPU s-a pus azi o intrebare cum sa faca sa scape de pielea care atarna dupa un slabit rapid.

Eu zic mai bine sa slabesti sanatos decat rapid.

| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Daca vrei sa slabesti usor si sanatos fara diete sau sa te infometezi incearca ce iti scriu eu.
Dimineata, bea un pahar de apa cu lamaie pe stomacul gol.
In masele tale zilnice adauga si fibre deoarece te vor ajuta sa iti reglezi nivelul de zahar in sange si determina dezintoxicarea organismului in caz de ai probleme cu constipatia.
Poti sa inlocuiesti zaharul cu mierea, uleiul de floarea soarelui cu ulei de masline, iar daca bei mult suc ar fi cazul sa renunti la el si sa iti faci un suc natural din fructe.
Mananca putin si des! Cand simti ca te-ai saturat nu mai manca.