| Alexandruuu88 a întrebat:

A si vrea sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi. Sunt sportiv, fac judo de 6 ani.De 1 an mi am rupt cotul, inainte sa mi l rup aveam performante multe.Dar acuma dupa ce mi am rupt cotul au cam scazut....si a si vrea sa ma las de acest sport(cu toate ca pot zice ca il iubesc)Cauza ar fi ca am emotii, fac greseli(ma bat singur)Ce zice ti sa mai continui sau sa nu? Trebuie sa scap si de emotii...sad

Răspuns Câştigător
| RockalypseE a răspuns:

Si eu am facut judo destul de mult timp, si iti pot spune ca este un sport extraordinar, de care nu merita sa te lasi. Performantele le vei spori prin munca, iar emotiile vor disparea de la sine. Daca nu vrei sau nu poti sa ai performante, fa-o macar pentru a arata bine, dar eu sunt convins ca vei avea. Si eu am facut aceeasi greseala ca si tine (m-am lasat), iar acum regret enrom.Nu cred ca merita sa dai acum cu piciorul la 6 ani de sport. Ma gandesc foarte serios sa ma reapuc. Bafta si la mai multe rezultate pozitive in tot ce faci!

| Alexandruuu88 explică (pentru RockalypseE):

Mersi,da unde ai facut?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu renunta! daca renuntai atunci nu mai aveai performante! emotiile o sa treaca dar trebuie sa te antrenezi putin ca sa revii doar ai facut pauza. ar fi ca si cum ai reincepe. nu renunta. emotiile vor trece dupa ce prinzi din dulceata sportului si e normal sa ti fie putin frica dar daca ai facut atatia ani, apoi iti va fi dor daca te lasi. asa m am lasat si eu de cateva ori de karate dar de fiecare data mi s a facut dor si am revenit. continua, lucreaza mai mult. daca iubesti sportul nu conteaza riscurile nu? eu zic ca daca ai vointa vei redeveni foarte bun, ba chiar mai bun deoarece acum ai facut mai mult decat sa incepi, ai muncit mai mult
big grin astept sa te vad la televizor

| Madesz a răspuns:

6 ani? Cum sa renunti? Si eu ma lovesc la judo, si eu mi-am rupt cotul si nu am renuntat ( eu practic de 4 ani ).