| Loloannna a întrebat:

:* am si eu o intrebarea, eu trebuie sa slabesc in 5 zile 10 kg, si ma intrebam daca se poate, eu am Banda de alergat, si ard intr-o zi 1600 de calorii si ma urc pe cantar si slabesc cate 1kg(bine nu mananc Mai nimic ca sa slabesc un kg) si ma intrebam daca ard Mai mult de1600 de calorii adica sa ard in jur de 2400 calorii.voi slabi 2 kg pe zi?
Va rog seriozitate pentru ca este urgent si chiar trebuie sa slabesc 10kg in 5zilelove struck multumesc anticipat!:*
App dau Funda celui Mai serios si optimist:p!

12 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Scurt si sincer iti spun e imposibil

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca ai sa reusesti, dar este foarte probabil sa cazi lata si sa ai nevoie de perfuzii sa iti revii, asta daca ai sa mai fii in stare sa rezisti la un asemenea efort fara sa mananci nimica

| Cosmin86 a răspuns:

Ce vrei tu e IMPOSIBIl. De ce?

- 1 kg = 8000 kcal
- pe banda nu arzi 1600 kcal
- zilnic arzi ( cu sport ) maxim vreo 3500 kcal

Fa singura "calculele"

| MsGringer a răspuns:

Hai sa-ti spun eu cum sta treaba. In primul rand ca sa pierzi un kilogram trebuie sa arzi minim 7000 de calorii(in caz ca nu stiai ca 1 kg= 7000 de kcl), ceea ce nu cred ca arzi tu intr-o singura zi, poate in 3-4 zile.In al doilea rand nu ai cum sa slabeste 10 kg intr-o saptamana, este IMPOSIBIL.In al treilea rand, nu cred ca de fiecare data cand alergi slabesti un kg, daca ar fi asa, am fi toti slabi.Iar in al patrulea si ultimul rand, iti recomand sa slabesti prin alta metoda, cea a pastilelor.Matusa mea era grasa si a incercat tot felul de pastile si in final a incercat SuperSlim, niste pastile chinezesti naturale care iti ia pofta de mancare si grasimile se ard si se transforma in energie.O sa fii foarte energica toata ziua(numai sa nu le iei noaptea ca nu mai dormi).Ele sunt foarte bune si in plus foarte ieftine, nu prea se mai gasesc, foarte rar, dar eu am gasit un plafar in care eu.Costa un tratament de 6 zile=10 lei.Deci iti trebuie minim 12 zile daca vrei sa slabesti bine.In orice caz, matusa mea, in urma acestui tratament a slabit 18 kg, nu mint ca nu am de ce, chiar e real si am marturia ei.Acum se simte bine in pielea ei si e mai fericita. Sper sa asculti sfatul meu, daca nu fa cum faceai tu dar te asigur ca nu o sa slabesti cat vrei tu.Bafta!

| CeaCuMasca a răspuns:

E extrem de nesanatos sa slabesti asa mult si e aproape imposibil. Poti prinde o groaza de infectii si apoi sa ai deficiente intreaga viata.Echivalentul unui kg in calorii este in jur de 8000. Daca vrei sa slabesti eficient, sanatos, alergi pe banda in fiecare zi moderat, ca daca pici din picioare nu rezolvi nimic, cu atat mai putin daca te infometezi.In urmatoarea luna vei pune inapoi dublu, dar te vei simti slabita si anemica.Presupun ca esti copil, judecand dupa intrebare, deci daca te infometezi iti faci foarte mult rau.E un raspuns cat se poate de serios si ar trebui sa-l iei in seama, dar chiar nu pot sa-mi dau seama ce va imaginati voi, ca o sa slabiti rapid si fara efort dupa ce un an ati mancat din greu si fara sport?

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Crede-ma ca nu bine sa slabesti atat de mult intr-un timp atat de scurt. Vrei sa ai probleme de sanatate grave? Matusa mea a slabit in 14 zile 7 kg si a pus intr-o luna inapoi 10.Deci nu e bine.Acum tu faci ce vrei eu doar ti-am dat un sfat...

| traxter a răspuns:

Iti trebuie: Vointa, Putere, Agilitate laughing
Incearca sa fugi pe afara, pe banda aia, sa faci si alte sporturi.Eu odata m-am luat cu unu la bataie si am slabit 2kg (nu recomand happy ).

| Cosmin86 a răspuns (pentru traxter):

"Eu odata m-am luat cu unu la bataie si am slabit 2kg ", parca ai avea 2 ani

| traxter a răspuns (pentru Cosmin86):

Si tu parca ai 1. N-ai auzit de gluma da tu... SI bataiea era la karate la antrenament.

| Mâncărici a răspuns:

Cat d eoptimist pot sa fiu sa zic ca vei slabi 10 kilograme in 5 zile? Ar fi revolutionar si dupa ai ave probleme mult mai serioase, vergituri si anemie! Mai bine stai la o dieta sanatoasa cu sport dar nu exagera prea mult! Sper ca am fost de ajutor!

| zuzyzuly a răspuns:

Nu stiu cat ai sa slabesti, dar am citit un articol pe interent care te sfatuia ca in loc de 15 minute de fitness pe zi, fa 2 ore pe saptamana, pentru ca abia dupa 45 de minute corpul nostru incepe sa arda grasimile, deci succes!winking

| deni2000 a răspuns:

Poti sa mananci fructe si legume, de fiecare data inainte de masa si dupa masa poti sa bei un pahar de apa, poti sa faci un sport, dimineata si seara daca poti sa alergi pe banda sa te hidratezi cand simti ca tie sete, sa nu exagerezi cu mancarea si prer ca ti-am fost de ajutor! P.S. Si eu sunt cam in aceeasi situatie dar ca trebuie sa slabesc in jur de 8 kg si sportul ma ajuta (voleiul dezvolta cam tot organismul )