| MobscenexD a întrebat:

anul acesta nu as vrea sa fac sportul la scoala pentru asta mi-ar trebui o scutire pentru un an sau ce?

Răspuns Câştigător
| bcalex96 a răspuns:

Salut.Dupa cum sti iti proful iti cere o adeverinta medicala prin care specifica ca tu esti sau nu abt pentru ora de sport, atunci cand te duci la medicul de familie ii spui sa iti treaca ceva pe aceea adeverinta sa nu faci sport.

5 răspunsuri:
| ema1ih a răspuns:

Trebuie sa te duci la medicul de familie si sa ceri o scutire pentru tot anul

| deeah2elen a răspuns:

Da,ti-ar trebui o scutire care sa ateste ca ai o problema sau o operatie ceva din moment ce nu poti face, apoi trebui vizata de cabinetul medical de la scoala si la randul asistenttei, va trebui sa constate daca este adevarat sau nu, daca suferi sau nu de ceea ce e scris pe biletel.

| iZberg a răspuns:

Buna,da exista o scutire dar o primesti de la medicul de familie si trebuie sa dai la profu de sport si daca accepta(ca sunt care nu accepta scutiri)in fiecare ora cand te striga tu sa zici ca ai scutirea