| EliottBOOM a întrebat:

Cine ii poate spune cand incep Jocurile Olimpice in 2012? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Xtech a răspuns:

27Jocurile Olimpice de Vara din 2012 se vor disputa in Anglia la Londra in perioada 27 iulie – 12 august. La aceasta competitie vor participa peste 10. 000 de sportivi din peste 150 de tari. Sporturile Jocurile Olimpice sunt urmatoarele: atletism, fotbal, gimmnastica artistica, gimnastica ritmica, badminton, box, baschet, volei, judo, lupte, handbal, etc.

2 răspunsuri:
| Hahaoooo a răspuns:

Buna jocurile olimpice incep pe data de 27 iulie si te termina pe 12 august 2012 la Londra, Anglia. Sper ca te-am ajutat! big grin

| oanecorleone a răspuns:

A 30-a editie a Jocurilor Olimpice se va desfasura Londra, in perioada 27 iulie - 12 august 2012.