| malina1922 a întrebat:

Cum aş putea să învăţ să fac sfoara acasă fără un profesor? Pot să stau în mâini şi să fac roata ţiganului. Sfoara pot să învăţ să o fac chiar dacă am 14 ani? Cum? Şi în cât timp o pot face?

FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

În fiecare zi, îţi depărtezi picioarele câte puţin, dacă vei face sfoara brusc, există riscul să te loveşti sau chiar să-ţi rupi picioarele.

| malina1922 explică (pentru Adry05):

Cum să îmi îndepărtez picioarele? am citit pe net că dacă stai fluture câte 4, 5 minute pe zi în 3 luni poţi să o faci, dar mi se pare dificil, am stat aseara 4 minute aşa dar nu mi s-a parut că o pot face mai bine. poate cu timplul pot.

| Adry05 a răspuns (pentru malina1922):

Adică ca şi cum ai face şpagatul, dar te laşi foarte puţin.