| FallenDemon a întrebat:

De 3 zile m-am apucat de sala, e chiar foarte tare-mi place si chiar vreau sa ma tin ca sunt foarte slab si nah am nevoie de ceva muschi, dar am o mica problema eu sunt stangaci si am observat ca in stanga am mai multa putere decat in dreapta si-n plus si colegi mei au aceiasi chestie doar la mana dreapta. Ce ar trebui sa fac ca sa "echilibrez" intr-un fel fortele? Sa trag mai mult la mana dreapta sau? Imi puteti recomanda ceva exerciti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Da sa faci serii pentru mana dreapta mai multe decat faci cu stanga dar sa ai grija sa-ti faci un program pus la punct.

3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Nu-i o problema dar daca chiar te deranjeaza ai putea folosi ganterele

| Psychothic a răspuns:

Nu cred ca se poate asta, adica sa fi la fel de tare-n ambele brate mi se pare imposibil, nu inteleg cu ce te deranjeaza.

| Sk1j4 a răspuns:

Nu sa nu incerci niciodata sa pui mai multe kg pe o parte sau ceva de genu.O sa te deformezi.
Faci normal ce faci cu stanga faci si cu dreapta.
E normal ca tu fiind stangaci sa ai muschiul din partea stanga mai dezvoltat si mai puternic decat cel drept.Acelasi lucru este si la dreptaci.Cu timpul o sa se echilibreze totul.Tu doar fa la fel cu ambele maini.