| JeZeNNN a întrebat:

De la un timp ma cam i'au carcei am citit pe net ca trebuie sa misc piciorul dar ma doare asa de tare incat nici nu pot sa'l misc, cineva mi-a spus ca trebuie intepat cu acul locul nu stiu pe unde sau sa indrept piciorul si sa ridic degetele. Stiti si alte remedii :-ss dau funda...

Răspuns Câştigător
| soricik14 a răspuns:

Buna. Carceii se fac datorita lipsei de calciu si magneziu in organism. Poti lua suplimente cu calciu si magneziu, bea lapte, mananca peste, fructe si legume si fa miscare moderata. In nici un caz nu intepa cu acum locul unde te apuca carcelul, ca sa iti treaca mai repede misca piciorul usor si maseaza zona cu pricina. Sper sa te ajute. happy

1 răspuns:
| hummmer a răspuns:

Sunt medicamente pentru asta-Zdrovit şi Anticârcel. Întreabă la farmacie.