| tesss a întrebat:

Doamna de sport de cateva luni ne pune sa conducem noi ora de sport cine vrea bineinteles unu la fiecare ora si m-am gandit sa fac si eu.Intrebarea mea este cum sa o conduc m-am gandit sa fac incalzirea 10-15min max si dupa numai jocuri noi in general facem incalzirea sarituri pe banca sa ne tragem la spaliere sa facem podu lumanarea pe saltea etc ce vreau este sa imi spuneti ce jocuri sa fac.Multumesc cel care imi raspunde multe jocuri vot+fundita aaa si noi facem in sala sunt la scoala 196 federico garcia lorca Bucuresti cine este la scoala asta si cunoaste sala si stie cu doamna Tase ok mersi pup fundita

4 răspunsuri:
| tesss explică:

Multumesc cine ma ajuta

| ChristiaNNN a răspuns:

Incepi ora cu o alergare usoara 1-2 ture de sala (optionala inca o tura cu 2/4). Apoi poti faci exercitii din scoala alergarii, dupa asta poti face putin stretching. Asta sa iti ia maxim 25 de minute. Jocuri? Ai de ales intre jocurile clasice sau jocuri cu mingea. Oricum pe elevi o sa-i atrada mai mult cel cu mingea. Succes!

| cobritsA a răspuns:

Mai...
Pai la inceput,faceti alergare usuoara in toata sala,a doua tura mergeti,iar a treia o alergati iarasi usor.
Dupa joc de glezne, genunchii sus(sunt multe exercitii)
Dupa va jucati volei, iar in ultimele 10 minute ratele si vanatorii.
Dar ce clasa esti?

| tesss explică:

Sunt clasa a 6a