| anonimulllll a întrebat:

ma numesc Marian am 13 ani si as vrea sa imi dezvolt bicepsi peiptul si abdomenu acas, nu am nici o gantera sau haltera! vreau raspusul profesionistilor nu celor care isi dau cu parerea!

Răspuns Câştigător
| Pauluk a răspuns:

Buna! Pai, avand in vedere ca ai 13 ani si esti prea mic pentru a merge la sala, si nu ai nici gantere sau haltere, poti incerca:
1.pentru bicepsi: tractiuni cu priza ingusta si cu palmele spre tine( asta doar daca ai unde face tractiunile)
2.pentru piept: flotari, dar flotari corecte!
3.pentru abdomen: abdomene

A, da: faci o zi antrenament apoi 2-3 zile pauza deoarece muschii cresc in zilele de odihna! Si, cel mai important alimentatia: mananca hrana bogata in proteinecall mearne
-branza
-lapte
-oua
si carbohidrati:-paste
-quinoa
-etc.

PS.: Sa nu-ti cumperi gantere sau haltere, deoarece daca faci exercitii cu greutati nu mai cresti in inaltime...Fa exercitii cu propria-ti greutate!

Bafta!

| anonimulllll explică (pentru Pauluk):

Mersi... da nu prea stiu pot face tractiuni alte exerciti pentru biceps mai stii? poti sa imi dai si un program puppy dog eyes

| anonimulllll explică (pentru Pauluk):

Aham iar nu stiu unde pot face tractiuni alte exercitii pentru biceps nu mai stii, as mai dori un program...

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimulllll):

Daca se putea face biceps fara gantere, haltere si aparate, ce rost mai avea sa se faca astea si sa se faca sali speciale?