| Britney05 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un program de antrenament pentru Academia de Politie?

4 răspunsuri:
| christos1234 a răspuns:

Sa faci 3 ore de sport pe zi!
1 ora - alergi
1 ora - ridici greutati
1 ora - faci exercitii fizice

| Britney05 explică (pentru christos1234):

Multumesc,dar nu prea mi se potriveste. Sunt fata.

| rhino50 a răspuns (pentru christos1234):

Raspuns tampit la fel ca si cele de pana acum... dai raspunsuri la categoria sport dar esti paralel cu tot ce inseamna asta

| rhino50 a răspuns:

Nu stiu ce probe fizice cere la academia de politie dar la militara stiu ca aveau un traseu utilitar aplicativ cu 10 probe si rezistenta 2km in 8 minute.
La rezistenta cred ca stii, faci de 2-3 ori pe saptamana alergare.Intensitate mare pe distanta mica, intensitate mica pe distanta mare, ruperi de ritm etc.
La traseu ar cam trebuii sa mergi la un preparator fizic cel putin asa am facut eu..Cand mergi la inscriere iti „sugereaza„ ei un profesor sau ai putea sa incepi de acum sa iti cauti unul si sa iti faca in sala acel traseu sa te obisnuiesti cu el si sa te cronometreze...