| FyllPistruiatu a întrebat:

Scuzati categoria nu stiam la ce sa pun.
Cum pot sa nu mai fiu "utilizator junior"? Dau FUNDA la primul care raspunde serios si multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt doua conditii obligatorii: sa ai cel putin 10 zile de activitate pe TPU si cel putin 100 de raspunsuri, nu conteaza altceva. Succes si numai bine!

11 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Buna!
Ca sa treci de la utilizator junior la utilizator senior trebuie ai 100 de raspunsuri (nu conteaza daca sunt cu fanda) si cel putin 10 zile pe TPU.
Apoi, dupa ce ai trecut la senior, poti vota, poyi trimite mesaje, poti da note intrebarilor si altele. Cu cat raspunzi mai frumos si mai corect cu atat vei primii mai multe voturi din partea utilizatorilor TPU. Voturile iti dau puncte. Puncte iti mai dau si raspunsurle pe care le dai. Daca raspunzi primul primesti 50 de puncte, daca raspunzi al-2-lea primesti 40, al-3-lea primesti 30, al-4-lea 20 si al-5-lea 10. La un raspuns premiat primesti 100 de puncte. Aceste puncte iti fac rangul mai mic si cu cat ai rangul mai mic cu atat esti mai bun si poti fi unul dintre cei mai buni useri. Sicces!
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| AndyIQ a răspuns:

Pentru ati schimba gradul de pe TPU trebuie sa ai contul de minim 10 zile si sa dai aproximativ 100 raspunsuri pe TPU.

| valentingb a răspuns:

Trebuie sa raspunzi frumusel altora, si poate sa si primesti cateva funde. Dupa asta o sa iti aprobe si intrebarile si raspunsurile direct, si alte treburi
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente

| callie2 a răspuns:

Minim 10 zile de activitate
minim 100 raspunsuri

| Oliveoo a răspuns:

laughing Nu e neaparat sa ai 50 corecte, trebuie sa ajuti cat mai mult si sa te implici. Puteai pune la categoria totul despre TPU. Mult norockiss

| CristianMD a răspuns:

Trebuie sa ai macar 100 de raspunwsuri
Si 50 sa fie corectewinking

| FyllPistruiatu explică (pentru CristianMD):

Cum adica corecte? Sa iau funde? Mai detaliat te rog. si dau FUNDA.

| CristianMD a răspuns (pentru FyllPistruiatu):

Raspunde la intrebari de prin TPU pana la vreo 100 raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea este ca trebuie sa indeplinesti cateva conditii. Trebuie sa ai peste o limita anumita de puncte si funde. Daca nu esti lamurit, poti accesa regulamentul site-ului.

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Dai răspunsiri bune, primeşti funde, pentru a aduna acele puncte care te fac să urci sus în topul TPU`iştilor.

| TheKiller a răspuns:

Pai trebuie sa acumulezi puncte prin voturi sau raspunsuri corecte (funde). Funda?