| ILoveMusic25 a întrebat:

Vreau sa scap de grasimea de pe fund! Am un curan... Doamne!
Va rog niste exercitii pe care le-ati folosit si voi si v-au dat rezultate!

4 răspunsuri:
| AnaWlm a răspuns:

Http://unica.md/shape/5-exercitii-pentru-fese-de-invidiat/
Astea sunt destul de bune. Preferabil ar fi să îţi faci un abonament la sală, unde poţi întreba instructorul, iar el îţi va explica clar ce trebuie să faci. Eu una, pentru slabit in zona feselor si a picioarelor şi pentru menţinere, îţi recomand să incerci să practici KangooJumps. Este un sport practicat pe arcuri, in compania muzicii. Sari, te distrezi şi slăbeşti.Este foarte distractiv, vorbesc din proprie experienţă. Interesează te de aşa ceva in oraşul tău. Este putin mai scump abonamentul, dar merită! Orice ai alege, exerciţiile nu vor da roadele dorite, dacă nu duci şi un stil de viaţă sănătos.Degeaba faci 135729 de serii de exercitii, dacă, după aceea, dai iama la frigider şi aspiri tot. Sper că te am ajutat. ✋

| ILoveMusic25 explică (pentru AnaWlm):

Este si la mine in oras...dar daca ma duc imi dau ei ghetele kangoo sau trebuie sa am eu?

| AnaWlm a răspuns (pentru ILoveMusic25):

Ghetele sunt asigurate de ei, sunt pe mărimi. Eu port 38 la picior, iar la ghete am mărimea S. Însă, dacă ai probleme cu coloana vertebrală, este interzis KangooJumps, pentru că există pericolul să se taseze vertebrele sau discurile. În rest, nu sunt interdicţii. Abonamentul să nu îl faci din prima, mai întăi plăteşti o oră, separat, să vezi cum ţi se pare. (Este 15 lei) Iar apoi,dacă vrei să te apuci serios de asta, îţi faci abonamentul. Să nu uiti sticla cu apa si prosopul, pentru că transpiri. La ora de Kangoo se mai adaugă si exercitii cu minigangtere pentru brate si exercitii pentru fese, iar la finalul orei, stretching-ul obligatoriu. Acum, depinde de la o sală la alta. Dacă este profesională, toate astea sunt incluse în program. Fundă?

| ILoveMusic25 explică (pentru AnaWlm):

Multumesc mult :*