| BMS a întrebat:

Am 19 ani si sunt in depresie deoarece timp de 4-5 ani am avut probleme financiare si de sanatate si pe toate planurile vietii. Ma simt singur si neinteles de multi ani! Prieteni nu prea am deoarece pentru ei prietenia consta in statutul altuia. Parintii mei sunt impotriva gandiri mele, ei vor sa-mi dirijeze viata si o parte din ea mi-au dirijato. Sunt la lupte greco-romane de 11 ani iubesc sportu asta este singurul lucru la care ma pricep, am fost si sunt la acest sport inainte sa invat sa merg macar pe o bicicleta. Dar datorita faptului ca sunt ectomorf 1.84 si 69 kg si probleme cu inima stari de lesin, ameteala, imi amortesc bratele, picioarele si respiratia din ce in ce mai grea. Am fost dat si afara la varsta de 13 ani in frig prin simplul fapt ca tatal meu a zis ca nu sunt bun de nimic (pierdusem la finala) intrasem in depresia dar m-am ridicat singur. Totusi stiu ca sunt si alte persoane si mai rau ca mine dar chestia este ca eu sunt un visator imi doresc atat de mult sa fiu cineva sa-mi gasesc linistea departe de toate problemele. Incet incet ma sting, simt ca numai pot face fata stresului nu am bani nici macar pentru mine barem si pentru o prietena sa o scot odata sau de 2 ori la un suc, mai ales ca cele din orasul meu sunt materialiste.Gandurile ma bat zilnic ma simt din ce in ce mai slabit fara chef de viata si sunt singur. Imi doresc atat de mult sa reusesc macar odata in lupte si nu e vorba de bani ci de mandria care o ai atunci cand reusesti ceva ceea ce-ti place prin propiile puteri. Nu stiu ce sa fac, nu stiu la ce sunt bun in afara de lupte.

Răspuns Câştigător
| Girl951 a răspuns:

Atunci fa tot ceea ce iti doresti, ce iti trece prin cap si ce iti propui, poate asta te va face mai fericit..incearca sa-ti gasesti activitati care te atrag si axeaza-te pe ele.Chiar nu stiu ce sa iti mai spun..ai grija de tine, ti-am zis, esti tanar si visele tale pot deveni oricand realitate. happy

3 răspunsuri:
| Girl951 a răspuns:

E foarte naspa ce ti se intampla, dar gandeste-te ca altii sunt in situatii mult mai grave. Unii nu au ce manca, cu ce se duce la scoala, tu de bine de rau cred ca ai asta..Incearca sa fi mai deschis si renunta la gandurile astea.Incearca sa iesi 2 3 zile pe saptamana in oras, sa vezi oameni noi, poate reusesti sa iti faci si prieteni.Capul sus ca esti tanar si meriti sa iti traiesti viata! Stii vorba aia..viata iti e si dupa cum ti-o faci, asa ca gandeste pozitiv, o sa vezi ca pe viitor te va ajuta.

| BMS explică (pentru Girl951):

Stiu bine asta am fost invatat sa gandesc pozitiv dar vezi tu, am o limita ca oricare om si sunt visator deoarece vreau si imi doresc si merit ca oricare om happy am nevoie de o liniste deplina un timp departe de toate ceva timp...Si prieteni noi? nu sti orasul Drobeta Turnu Severin care daca este sa treci prin vizita vei vedea ce mentalitate auhappy. Ma simt umilit, am orgoliul meu deoarece stiu ca am doar o viata iar, daca nu-mi traiesc viata macar incercand cum as dori eu dar sa am sustinere ce rost ar mai avea? Tot ceea ce-mi doresc este linistea sufleteasca... imi place foarte mult sa privesc la mare apusul si rasaritul. Toti zic ca eu visez cam mult si vad basme dar vreau mai mult decat atat. O viata ai si numai una si nu vreau sa o muncesc 12 cu 24 pe un salariu de 6 milioane si sa ajung sa regret ca nu am facut ce am dorit. In pamant te duci cu amintirile, nu te duci cu averi etc.

| Insigna a răspuns (pentru BMS):

Incepe si te du la Biserica mai des, roaga-te sincer si vorbeste cu un preot despre problemele tale.Cand tu esti neputincios si crezi ca nu mai poti face nimic, fii sigur ca Dumnezeu este alaturi de tine permanent.Tu trebuie doar sa-i ceri ajutorul

| Girl951 a răspuns (pentru BMS):

Atunci fa tot ceea ce iti doresti, ce iti trece prin cap si ce iti propui, poate asta te va face mai fericit..incearca sa-ti gasesti activitati care te atrag si axeaza-te pe ele.Chiar nu stiu ce sa iti mai spun..ai grija de tine, ti-am zis, esti tanar si visele tale pot deveni oricand realitate. happy