| Danni10 a întrebat:

M-am apucat de sala si as vrea sa stiu daca imi incetineste cresterea. Multi dintre prietenii mei mi-au spus ca ei au crescut cel mai tare la sala deoarece le-a stimulat pofta de mancare. Am 1, 71, 53 kg, 16 ani. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Dani sa fie clardeci opreste cresterea numai, printr-un anumit mod si acela este, daca faci exerciti pentru muschii de la gat, si spatele f. putin.

| danielcretu1980 a răspuns:

nu incetineste cresterea, insa trebuie sa ai grija sa nu fortezi coloana, pentru ca te poti accidenta.
cere ajutor antrenorului de la sala.
incepe cu greutati mici si repetari multe, exercitii in care iti folosesti propriul corp, etc.
nu pune 100kg pentru impins la piept sau genuflexiuni, doar sa te dai mare. te poti imbolnavi.

| Danni10 explică (pentru danielcretu1980):

Stai linistit, ca mai mult de 40 nu fac la piept, ca nu pot. si chiar daca fac spate la sala nu imi inceteaza cresterea? thinking