| Narbil a întrebat:

Buna ziua! Vreau sa imi cumpar o bicicleta. Am vazut una la Altex dar as vrea sa stiu daca este buna pentru ca ei nu sunt specializati pe partea de sport... Multumesc!

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba-ti prietenii care au o asemenea bicicleta si-ti place.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce conteaza cine o vinde?

| VoidEternal a răspuns:

Nu crezi că ar fi util să precizezi ce bicicleta?

| Cipi1212 a răspuns:

Cumpără o bicicletă pentru oameni obișnuiți.

| Cinic a răspuns:

Triban rc 100 este cel mai bun deal. Il gasesti la dechatlon, undeva pe la 1600 ron. Cadru de aluminiu cu furca de otel ( rigiditate sporita), frane tektro pe saboti ( mult ma usor de intretinut) anvelope 32 pana la 36c ( perfecte pentru commutig si pe astfalt si pe macadam) transmisie 1x 7 ( ideala pentru oras ). Singurul lucru care nu imi place este ca au drop bar iar eu prefer flat bar.se poate inlocui desigur, dar necesita 100+ ron.

| Narbil explică (pentru Cinic):

Pare ok...dar as vrea cu frana pe disc

| Cinic a răspuns (pentru Narbil):

Frana pe disc este un brainwash. Da este net superioara celor pe sabot, doar daca esti sportiv sau doar daca mergi prin ploaie. Dar! Mai scump si mai dificil de intretinut. Se strica mai repede. Daca sti ca esti un rider hardcore, atunci da. Dar din moment ce tu cauti bicla la 1000 ron, ma indoiesc ca o frana caliper nu ar fi suficient pentru tine. Eu am avut frane pe discuri la un riverside 920, o bicla nu premium dar peste medie ( 4000 ron). Nu mai vreau discuri.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Buna ziua, Altex in mare parte au produse bune, acum nu știu tu ce model de bicicletă vrei să-ți iei să-ți pot da un răspuns

| Narbil explică (pentru Lubeniță38900):

Mtb carpat C2989H, asta-i modelul

| Lubeniță38900 a răspuns (pentru Narbil):

Mi se pare că îți dă și garanție 2 ani

| popapopica a răspuns:

Ar trebui sa spui marca. Cei care le cunosc te vor lamuri.

| Narbil explică (pentru popapopica):

Mtb carpat C2989H, mai trebuie alt ceva?