| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Ca sa ajungi in UFC trebuie sa stii mai multe arte martiale si la una din ele sa fi pro? Sau cum e?

3 răspunsuri:
| IL0VEDINER0 a răspuns:

Nu. Pentru a ajunge in UFC trebuie sa fi extrem de bun pe o ramura a artelor martiale.

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru IL0VEDINER0):

Pai si de exemplu de ce Mayweather nu ar putea sa intre in UFC? In fine, omu e batran etc, un exemplu destul de stupid.Adica esti foarte bun la box dar nu mai sti nimic altceva, poti intra in UFC? Sau poate nici macar nu lovesti si esti bun doar la judo.Imi poti explica mai mult si sa dai exemple? Eu credeam ca trebuie sa stii mai multe arte martiale dar sa excelezi la una din ele(adica una din alea pe care le sti deja)

| IL0VEDINER0 a răspuns (pentru CelCareRamaneInUrma):

Nu trebuie sa stii mai multe, trebuie sa faci performanta uriasa la una din discipline. La ce crezi ca te ajuta jodo intr-un meci de box sau kickbox?
Pentru a intra in aceste firme ai nevoie de anumite calitati si trebuie sa ai o varsta destul de frageda ca ei sa isi poata trage investitia in timp+ profit. Trebuie sa mentionez si ca trebuie sa ai imaginea curata deoarece nu pot sa isi strice imaginea firmei.
Industria sportului, mai ales in cea a artelor martiale este una nemiloasa si necrutatoare. Toti vor sa ajunga cat mai sus iar aceste firme isi aleg fraierii pe care sa ii sponsorizeze.Prin fraier ma refer la faptul ca trebuie sa taci la orice deoarece ei te platesc si daca te dau afara ai o bila neagra. Cei mi multi luptatori nu este vorba ca nu sunt primiti in UFC, este vorba ca nu vor sa mearga