| TupacAlive a întrebat:

Cam ce salariu are un jucator de baschet?

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Depinde de jucator... daca esti printre cei mai buni din lume fi sigur ca iei sute de mii de dolari

6 răspunsuri:
| Camelikkka a răspuns:

In jur de 8-9 -10 milioane. Dar cu cat esti mai bun cu atat mai mult avansezi! Poti ajunge si la 14 milioane

| andragrigoras2000 a răspuns:

0 lei si 0 bani pe lunalaughing

| Dumnezău a răspuns:

Kobe Bryant ia la Los Angeles Lakers vreo 20.000.000 pe luna.De dolari. LeBron James, Dwayne Wade si Chris Bosh iau fiecare in jur de 15 milioane.Carmelo Anthony are 16 milioane. Igoudala are 15 milioane.Iar cei mai slabi din NBA cel putin 300-400K.Deci pune-te pe jucat in prostie, ca daca ajungi in NBA esti asigurat pe viata.Cel mai mult are in Europa Allen Iverson la Besiktas, vreo 5 milioane de euro, deci e bine si aici. happy

| TupacAlive explică:

@hido... Este de necrezut ca poti lua 20.000.000 $ / luna. asta si pe an este mult. Eu am citit undeva pe net ca cel mai bun jucator de bascket ia 200.000 si ceva de dolari... pe an.

| Dumnezău a răspuns:

@Ionut.Da,ai dreptate, m-a cam luat valul si am scris in loc de an luna.Sute de mii se iau in Europa. Uite aici o lista cu cei mai bine platiti ca sa te convingi :D

http://hoopshype.com/salaries.htm

| Kimura a răspuns:

Intreaba-l pe lebron