| BlueDark a întrebat:

Campionatul Mondial de Fotbal 2018: Franta sau Croatia?
Cu cine tineti?

38 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mie imi este indiferent care echipa va castiga, vreau doar sa fie un meci frumos, cu cat mai multe goluri.
Totusi, ca sa dau un pronostic, cred ca favorita este Franta dar si Croatia are sansa ei.

| BroascaCuElice a răspuns:

Probabil o sa castige franta dar eu tin cu Croatia

| BlueDark explică (pentru BroascaCuElice):

Mie mi se pare ca francezii merita.Croatia a gasit trifoiul cu 4 foi, nimic deosebit...

| Drimmero a răspuns:

Acum sa se justifice cu totii cum Croatia a fost mai buna...si cum a meritat finala.
Mbappe,, magistral!

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

Si Croatii niste salbatici.

| Drimmero a răspuns (pentru BlueDark):

Era clar ca si-o vor lua, veneau dupa 3 meciuri de 120 de minute, francezii au jucat cel mai pragmatic si inteligent.

Bine ca am scapat de Giroud,, 0 suturi PE poarta in tot mondialul, ala a fost doar un pas catre reconstructie.

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

Na,de Giroud nu comentez nimic...Are o perioada mai slaba de ceva timp, trebuie sa recunosc asta.
Pozitia lui e mai degraba de mijlocas decat de atacant...

| Drimmero a răspuns (pentru BlueDark):

Giroud a fost mereu mediocru de cate ori a jucat pentru Arsenal, nu stiu ce o fi vazut Wenger la el,, faptul ca a luat campionatul cu Montpellier probabil.

E atacant, dar e de careu, n-are viteza, are doar detenta la saritura buna,, in schimb e jale, ratari dintr-un metru cu poarta goala, te exaspereaza in meciurile importante/
La ce constitutie are, mai degraba l-ai pune fundas central, e turn de control la cornere )))

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

E solid si face fata foarte bine la duelurile corp la corp.Asa cum am mai spus, undeva pe la mijloc e locul lui.Nu stiu ce cauta in atac.

| Drimmero a răspuns (pentru BlueDark):

Una peste alta, a fost un turneu cu o organizare impecabila, fara incidente, aseara a fost intrarea a catorva tineri teribilisti de la Pussy Riot pe terenul de joc,, dar l-a linistit Lovren pe unul imediat cu cativa pumni, au stricat faza de atac a Croatiei...au cersit atentie si doar atat.

Franta a fost echipa mai buna, si a meritat sa castige trofeul. Acum e acum, incep marile campionate curand!

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

Mie Franta mi se pare cea mai buna echipa din lume, gandeste-te ca au fost si in finala Euro 2016, unde au avut un joc impecabil si au pierdut din pur ghinion...Parca vad ca or sa castige Euro 2020... happy
Asta daca nu se reabiliteaza Germania, dar nu cred...

| Drimmero a răspuns (pentru BlueDark):

Da, cel mai bun lot de departe, cel mai valoros si scump lot, era inevitabil ca vor lua trofeul,, nu le sta nimeni in cale momentan.

Eu cu Germania am tinut, dar dupa ce a fost eliminata m-am reorientat spre Franta, nu puteam sa tin cu alta,, nu-mi plac celalte. E posibil sa castige si Euro, asta daca isi vor pastra echipa, dar trebuie un selectioner cu o alta filosofie, pentru a produce si spectacol pentru ca au cu ce.
Sper sa-ti revina si Italia, Olanda la turneele viitoare, pentru ca fotbalul fara Italia este mult prea sarac.

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

Fotbalul italian a inceput se sa prabuseasca de ceva vreme sad
Sunt jucatori mai in varsta, care au experienta, dar care au inceput sa oboseasca si sa nu mai aiba aceeasi mobilitate. Ce-i drept nici nu mai are de unde alege selectionerul, adevaratele talente italiene au cam disparut...Ar putea incerca sa vizeze un junior de pe la AS Roma sau Juventus...Da-i riscant.

| Drimmero a răspuns (pentru BlueDark):

10 nivele urca Serie A dupa venirea lui Ronaldo la Juve.

Sunt jucatori tineri interesanti in campionatul lor,, cum a fost cazul lui Torreira, inchizatorul Sampdoriei.

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

Poate isi ia Ronaldo cetatenia, cine stie... laughing

| Drimmero a răspuns (pentru BlueDark):

Nu are de ce sa faca asta, dar va da randament mare la ei, e posibil sa castige chiar si UCL.

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

Messi parca a paralizat de ceva vreme, joaca ca balenele laughing

| Drimmero a răspuns (pentru BlueDark):

Pleaca Messi si Barca se destrama in acest scenariu.

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

Nu pleaca, am impresia ca a semnat un acord pe viata... Oricum RM e o cauza pierduta daca nu reusesc sa il transfere pe Mbappe de la PSG.Si asta repede, pana nu se duce cu totul...

| Drimmero a răspuns (pentru BlueDark):

N-are ce sa caute Mbappe la Real, lui ii trebuie o echipa unde sa fie numarul 1, adica la Arsenal!

Cauza pierduta sau nu,, au 4 ucl-uri in 5 ani, Barca are 5 in toata istoria ei.

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

Mbappe nu ar fi valorificat la Arsenal pe masura potentialului sau.Antrenorul este jalnic (asa cum ne-a obisnuit echipa asta)...
Un jucator bun nu trebuie menajat, ci trebuie tinut intr-un spirit competitional.Deci locul lui e langa un star gen Messi, Ronaldo sau Griezmann.La PSG e groasa treaba, Neymar e pe alte planete.

Daca il duce la FC Echipa lu' Bunica, poti spune ca s-a naruit tot.

| Drimmero a răspuns (pentru BlueDark):

Cine zice? Mbappe ar fi numarul 1 la Arsenal indiferent de antrenorul echipei.
Stai linistit...o sa fie titular meci de meci daca e transferat.

Il cam invata la simulari Neymar asta, nu e de PSG in niciun caz, dar la 19 ani se gandeste la bani, se va maturiza.

| BlueDark explică (pentru Drimmero):

E normal sa se gandeasca la bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Croatia desigur.
Franta nu are nici-un francez in echipa.
Au avut un rost 9gaggeri sa rada de ei ca are Africa o echipa de rezerva laughing

| BlueDark explică (pentru anonim_4396):

Croatia e cea mai proasta echipa din campionat...Anglia sau Rusia mai mergeau...Echipa asta e de 2 bani.
Cum adica "Franta nu are niciun francez in echipa"? Aia sunt oameni care s-au nascut in Franta, dar ai caror parinti sunt emigranti veniti de prin alte tari.
Daca omul are cetatenie franceza, ce mai vrei? Va e ciuda cas mai "emancipati", sau cum?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franța e cea mai tare! Ce să mai zic laughing

| JusTPauL a răspuns:

Croația joaca mai bine și plus de asta am pus și la pariuri pe ei.

| BlueDark explică (pentru JusTPauL):

Ai pierdut banii frate laughing
Eu am pariat pe Franta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JusTPauL):

Mai bine cumparai Monero cand BTC ajungea la sub 6000$, atunci garantat creste si scoteai macar 8% mai mult decat ai investit.
Momentan e in regularizare si fluctueaza intre 5300$ si 7100$

| JusTPauL a răspuns (pentru BlueDark):

Am încercat. Croația avea cota de 4.60

| BlueDark explică (pentru JusTPauL):

Eu nu prea pariez de obicei, nu ma pasioneaza...Dar acum am pus 200 de lei in joc laughing

| AlexDarius3 a răspuns:

Speram sa bata Croatia, dar din pacate a castigat Franta sad.

| BlueDark explică (pentru AlexDarius3):

Ce bineeee laughing Aia nu meritau nimic.

| Zozohun a răspuns:

Croatia. Eu cred ca merită sa câștige campionatul mondial. Au jucat bine, si au si jucători de valoare.

| BlueDark explică (pentru Zozohun):

laughing Mai mare valoare au sosetele mele de acum 5 ani laughing

| Iftode_Costina_1990 a răspuns:

Cred ca o sa castige Franța, dar eu vreau sa castige Croația