| wat100 a întrebat:

Cand se trage la PENALTY cand e Cupa României sau România Liga I

5 răspunsuri:
| GoguStrigoi a răspuns:

In cupa romaniei se trage de la 11 metrii, dupa 120 de minute...in campionat nu.

| dragoshudita a răspuns:

Nu lua in seama toate raspunsurile. Uite aici.
In cupa Romanieitongueana in semifinala(se joaca tur retur)meciurile sunt doar tur, nu si retur, iar penaltiurile se bat dupa minutul 120 daca scorul este egal.In semifinala daca spre exemplu Dinamo 2-1 Rapid (tur) Rapid 2-1 Dinamo(retur)dupa minutul 120 se bat penalty_urile.
In campionat:Nu se bat penalty-uri pentru ca nu este neaparat ca o echipa sa iasa invingatoare.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Anime1000 a răspuns:

In Cupa Romaniei se trage de la penalty dupa 120 de minute. Si in cupele europene sau mondiale daca este meci eliminatoriu se acorda 30 min prelungire apoi se ajunge la penalty daca una din echipe nu marcheaza in minutele de prelungire.

| Solonceni1996 a răspuns:

Ce intrebare prosteasca...big grin Se vede ca esti zero in fotbal

| rraul a răspuns:

La penalty se trage in cupa romaniei cand e egal scorul din primul tur cu al doilea tur de exemplu se joca primul meci si joca steaua-dinamo in primul meci este scorul 1-0 pentru steaua si al doilea meci 0-1 pentru dinamo se va ajunge la penalti