| ValentinElTPU a întrebat:

Cand te ameninta cineva cu cutitul si e fix in fata ta, ce faci?
Inafara de fuga big grin.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Asta faci :
http://www.youtube.com/watch?v=anoi94nMuCA

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wehes):

Astea sunt prostii si nu recomand sa va uitati pe astfel de abureli menite sa i-a banii la babele naive.
Trebuie sa fii cu adevarat idiot sa iti risti viata pentru un rahat de telefon sau 100 de lei si o eugenie.
Sunt maestri in artele martiale care au facut asta toata viata si au murit fara ca ADVERSARII sa foloseasca nici o arma.
Pentru copiii de 10 ani care cred ca pot ucide sute de oameni fiindca se uita la Naruto, am vesti proaste, daca incerci sa faci pe eroul din filme o sa mori urat.
Faci exact ce iti spune sa faci ii dai telefonul, banii, nu cred ca existe specimene care umbla cu mii de euro la ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-o sala sigur o sa vi se para smecher si o sa te crezi Iisus pe Pamant cel mai probabil oamenii nu prea inteligenti, care se duc la astfel de cursuri, o sa se i-a de altii.
Faci tu priza cu rasucire inapoi prinza pe antebrat, dar daca individul are un cutit in fiecare mana ce mai faci?

| Nicu1115 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cu 100 de lei si eugenia ii replica lui Zmenta

19 răspunsuri:
| CalinBerindean a răspuns:

Mergi pe TPU si intrebi!

Glumeam in primul rand trebuie sa ii faci pe plac daca doreste bani tai sau un telefen, dupa ce scapi sa mergi la parinti si sa le spui ce s-a intamplat, sa nu asculti amenintarilor lui caci nu are ce sa-ti faca daca spui adevarul parintilor...

| ValentinElTPU explică (pentru CalinBerindean):

Vrea doar bataie... ne batem. nu mai poate rezista si scoate cutitul
sau inainte de bataie il scoate inaintea mea...

| CalinBerindean a răspuns (pentru ValentinElTPU):

Ar trebui sa rezolviasta cu politia pentru a nu se termina tragic.

| Ibrahimovic a răspuns:

In primul rand iti pastrezi calmul.
Cand esti atacat cu un cutit, nici intr-un caz nu te dai in spate, trebuie sa intri in adversar si sa parezi lovitura, sa o blochezi cumva. Un alt lucru important este sa te dai usor in lateral in momentul in care faci pasul in fata. Sunt multe tehnici de aparare in acest caz, insa in toate trebuie sa ai o viteza de reactie foarte buna si sa aplici manevra de aparare foarte repede, dar in acelasi timp, cum iti spuneam la inceput, sa iti pastrezi calmul!

| мαяdυк a răspuns:

Il scuipi intre ochi...

si fugi

| Leatherleader a răspuns:

Poti fugi daca ai timp si viteza, iar daca nu mai ai timp sa fugi ii aplici o lovitura in zonele sensibile si ii iei cutitul!

| IonutzWoW a răspuns:

Incerci sa il convingi ca nu este bine ce face, sa se gandeasca la consecinte, si in felul asta va lasa singur cutitul jos. BAFTA!

| elComandantee a răspuns:

Oricât de bătăios eşti tu, dacă scoate unul cuţitul fugi. Îl prinzi a doua zi fără cuţit şi îi dai să sară. Dar pe moment, dacă n-ai şi tu o armă albă, fugi.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru elComandantee):

Nu e chiar asa!
Daca stii cum sa te aperi poti intoarce acel cutit impotriva adversarului...

| elComandantee a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Degeaba ştii, dacă iese ceva greşit, ai belit-o.
În câte bătăi cu arme albe ai fost implicat de te poti considera experimentat?

| Ibrahimovic a răspuns (pentru elComandantee):

Am fost implicat (la antrenamente) e adevarat. Si nu ma consider experimentat, dar cred ca am pregatirea necesara pentru a sti ce sa fac in acel moment!

| elComandantee a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Altceva e la antrenamente şi altceva e pe stradă.
La antrenamente ştii de unde vine lovitura, pe stradă nici n-apuci s-o vezi.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru elComandantee):

Nu e chiar asa.

| FreePanda a răspuns:

Ma intreb cati ani ai intai daca pui problema daca scoate cutitul inaintea ta. In primul rand sa ai cutit la tine e port ilegal de arma alba. In al doilea rand, nimeni nu iti poate spune ce sa faci... daca nu te poti calcula mai mult ca sigur faci ce vrea sau fugi, daca esti o persoana calculata in functie de cunostinte il poti imobiliza.

| andraaa18 a răspuns:

Poti sa ii tii mana, daca ai forta... big grin

| OnlyFourGames a răspuns:

Daca scoate cutitul deja situatia e lata! Daca nu ai experienta in asa ceva poti fugi INSA daca chiar vrei sa faci ceva cum vezi ca a pus mana pe cutit ii dai o lovitura in nas(lovitura trebuie sa fie directa si facuta inainte sa scoata cutitul sau dupa ce la scos la 3 secunde)iti garantez eu ca nu o sa mai aiba timp sa reactioneze si dupa lovitura e care i-ai aplicat-o isi va pune mana la nas iar tu poti face 2 chestii:

-Poti fugi deoarece ai timp
-Poti continua sa ii dai ASTA DUPA ce te-ai asigurat ca i-ai luat cutitul din mana!

Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?