| adrianpetrican a întrebat:

Cand va putea gazdui Romania un mondial de fotbal! Ca doar euro putem gazdui!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca in viitorul apropiat si nu singura, poate cu un vecin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin 2300

| johnnny123 a răspuns:

La noi durează șase ani să se finalizeze un pasaj de 50m și tu vrei să organizăm un campionat mondial de fotbal?

Mondialul din Rusia a costat vreo 12 miliarde de dolari.

În România, suma asta înseamnă bugetele pe anul 2018 pentru Ministerul Apărării Naționale, Ministerul Transporturilor, Ministerul Sănătății și Ministerul Agriculturii la un loc.

Ca să nu mai vorbim de infrastructura care ar trebui să existe ÎNAINTE de a începe pregătirea unui campionat mondial, și care la noi este inexistentă.

| adrianpetrican explică (pentru johnnny123):

National arena poate gazdui 4 meciuri de mondial daca ar fi organizata o editie aniversara in 2030?

| Doja a răspuns:

Niciodata. Ai nevoie de infrastructura de transport si stadioane f mari pentru campoinate mondiale

| AlexDarius3 a răspuns:

Cand nu vor fii doar hoti la putere si vom mai avea si noi niste bani.