| CikEu a întrebat:

Care este cel mai important post de pe teren in fotbal? pentru cine aveti cel mai mare respect : pentru un atacant bun mijlocas bun sau un funda bun?

8 răspunsuri:
| BoTa_Cristi_1990 a răspuns:

Un atacant bun da goluri, un mijlocas bun da pase de gol, un fundas nu primeste gol, la fel si un portar----->ei toti formeaza o echipawinking

| daassh a răspuns:

Toti jucatori sunt foarte importati(in felul lor, nu exista unul mai importat ca celalat, deoarece unul fara celalalt nu sa-r putea face performanta), dar respectul meu il are un mijlocas de constructie(dribling + pasa in ultima faza)ex. Iniesta, Xavi, Messi(cateodata, depinde de situatie). Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe teren joaca doua ECHIPE.priceput? EEECHIIPE>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica nu poti numi doar un post din echipa respectiva ca fiind important.TOTI sant importanti, fiindca nici unul nu poate juca singur cu echipa adversa.

| IndiferentXD a răspuns:

Mijlocasul central este cel mai important!
Ai nevoie de un jucator care sa lege jocul, sa aiba clarviziune! vezi -> Xavi la Barcelona, Pirlo la Juventus si nationala (nu ajungeau in finala la Euro fara Pirlo), Scholes la Man Utd, Schweinsteiger la Bayern, Sneijder, X.Alonso.
Uita'te la echipa noastra nationala, nu avem un astfel de jucator si abia ajungem la poarta, jucam haotic!

Răspuns utilizator avertizat
| secondhand a răspuns:

La fotbal nu exista cel mai important post, nu o sa poti juca daca nu ai portar, fundas, mislocas sau atacant. Intr'un meci de fotbal fiecare jucator isi indeplineste functia sa si tot ce are de facut pe acel post.
Toata echipa ii importanta.