| MM a întrebat:

Care sunt beneficiile saritului coardei, ca si exercitiu pentru slabit si in cat timp se vad rezultatele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc o coarda electronica pentru fitness de ceva timp si sunt multumita. Nu pot merge la sala si mi-am cumparat aceasta coarda. In urma exercitiilor, simt muschii cum sunt mai dinamici sa zicem, ard calorii, abdomenul meu este si el pus in miscare. Aceasta coarda numara sariturile si calculeaza numarul de calorii consumate. Rezultatele se vad, eu am o luna de cand o folosesc si daca la inceput nu prea ma descurcam, in sensul ca ma dureau foarte tare picioarele si mainile, aveam febra musculara, acum, nu mai am.
Ti-o recomand si tie, eu mi-am cumparat-o online de la un magazin de tehnica medicala si mi-a fost adusa acasa prin curier. Aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/......gories.php

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este benefic pentru inimă.
Poate fi un component la programului tău de exerciții fizice care trebuie să fie periodice.
Rezultatele apar dacă ai și o alimentație sănătoasă!
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cate kg ai, daca ai intre 50 -55 kg, se vor arde 10 kcal, daca ai intre 60-65 kg se vor arde 15 kcal pe min, este un exercitiu foarte bun, de inceput poti incepe intre 5 -10 min pe zi, arderile sunt considerate foarte rapide astfel incat este clasat in rand cu inotul si alergatul vei avea aceleasi rezultate si aceleasi arderi de calorii, pup.

Alte răspunsuri
| Chuck a răspuns:

Saritul coardei plus o alimentatie sanatoasa da rezultate.

Saritul coardei, desigur, te ajuta la:

1. Imbunatatirea activitatii cardiovasculare

2. Intarirea masei musculare. Si asa arzi calorii, chiar si in timp ce dormi cu 8% mai mult.

3. Iti imbunatateste echilibrul

4. Chiar daca ai trecut de o varsta anume, saritul coardei si niste exercitii speciale de stretching, yoga si pilates, plus o alimentatie bogata in proteine, te ajuta sa mai obtii 2 - 3 centimetrii in inaltime. Depinde de organism. am un prieten care a crescut inca 7 cm la 21 de ani. Si chestia asta e demonstrata stiintific.

Dar nu trebuie sa te limitezi la saritul coardei. Poti face si Tae Bo pentru abdomen, pilates.

| Yly a răspuns:

Si pentru cresterea in inaltimebig grin

| oooooooo a răspuns:

Ca exercitiu pentru slabit, e foarte bun, pentru ca antreneaza foarte multi muschi, te mentine in forma.

Întrebări recente