| Florian80 a întrebat:

Care sunt conditiile in care portarul unei echipe de fotbal poate marca gol? ms

Răspuns Câştigător
| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Portarul unei echipe de fotbal poate marca un gol în aceleași condiții în care orice alt jucător din teren poate marca un gol. Conform Legilor Jocului stabilite de FIFA, nu există nicio restricție specială care să împiedice portarul să înscrie.

5 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Să iasă din poartă și să meargă în careul advers.

| Mindfulness a răspuns:

Nu are condiție, de obicei in ultimele minute când se bate o lovitură liberă sau corner se afla și el la poarta adversa și poate marca, sau poate executa chiar și un penalty.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portarul n-are voie sa de-a cu mâna gol nici atâta ba nu știți nici atâta...

Normal că poate da gol ca orice jucător de fotbal de ce mai este într-o echipă de fotbal? Ce caută în teren? Sa țină de poarta? Săle spună la băieți din defensivă faceți mă pas alegători...