| Ghost99 a întrebat:

Care sunt urmatoarele meciuri ale nationalei?

1 răspuns:
| ღMyrunaღ a răspuns:

Echipa nationala de handbal masculin s-a calificat, duminica, la barajul Campionatului Mondial din 2011, ce va avea loc in Suedia.

Jucatorii romani au invins reprezentativa Bosniei si Hertegovinei, scor 29-26, dupa ce la pauza au avut un avantaj de doua goluri, 15-13.

In celelalte meciuri din acest week-end, Romania a invins Marea Britanie cu 36-27 si Finlanda cu 32-23.

Barajul pentru Campionatul Mondial de anul urmator va avea loc in luna iunie.
Funda?