| nikolettta a întrebat:

Cat timp (min, ore etc) si cate zile trebuie sa faci pe stepper pentru a se vedea rezultate? Care ar fi aceste rezultate? Sunt spectaculoase sau mai ca nu se vad?

3 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Buna!
Depinde de fizionomia ta cat si cum sa faci.
Stepperul e unul dintre cele mai bune aparate de slabit, dar daca nu lucrezi corespunzator nu vei avea nici-o satisfactie. Antrenorul/a de la sala de fitness iti va spune corect cat si cum sa lucrezi. Daca lucrezi doar stepper nu vei avea rezultate spectaculoase, insa daca lucrezi in combinatie cu bicicleta si banda vei avea rezultate uimitoare. Poti lua si niste suplimente alimentare, gen carnintina si vitame (vitaminele nu ingrasa, e un mit), pentru mai multa energie, pentru a mai elimina din febra musculara si pentru a mai arde din surplus.

Multa bafta! And Think Positive!

| Minnie a răspuns:

Eu am facut asa: in prima zi 5 minute apoi am crescut in fiecare zi cate 1 minut. Eu am stepper cu benzi pentru maini. Dupa o luna de exercitii infiecare zi incep sa simt ca obosesc mult mai greu iar pulpele mi s-au subtiat iar muschii de la mainii s-au tonifiat. Depinde de fiecare organism. Rezultatele nu sunt rapide si nici spectaculoase, depinde cat te cunosti si cat vezi tu diferenta

| dumy_2502 a răspuns:

Ceea ce trebuie sa stii e ca nu vei slabi doar la piciare si in rest nu. poti sa incepi cu exercitii de genu( urc cobor 8ori, urc cu pic d si ridic gen S sus, sau calcai la sezut.etc sunt multe de facut ) dar trebuie ineput cu ex mai lente si apoi tot mai complexe gen fandari, important e c ex sa fie continu executate minim 30 min.se va dezvolta si masa musculara, deci vei avea rezultate vizibile dar mai ales te vei simti mai bine.