| GoldCookiez a întrebat:

Cate calorii pierd in timpul antrenamentului? nu vreau raspunsuri idioate happy

12 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Depinde de antrenament si intensitatea lui...

| Nickname1890 a răspuns:

Depinde de greutatea ta, de tipul antrenamentului de intensitatea lui si de durata lui. Daca dai toate detaliile astea am putea sa-ti spun aproximativ cate calorii consumi. Asa intrebarea nu-si are sens. nimeni nu-ti va putea raspunde.

| GoldCookiez explică (pentru Nickname1890):

Am 1.80 62 de kg. durata antrenamentului cam 2 ore nu exagerez si crede-ma are intensitate maxima laughing

| Nickname1890 a răspuns (pentru GoldCookiez):

Nu poti sa te antrenezi 2 ore non stop la intensitate maxima este fizic imposibil. Si ce fel de antrenament este?

| GoldCookiez explică (pentru Nickname1890):

De forta trag de fiare si dupa iau shakeuri proteice

| Nickname1890 a răspuns (pentru GoldCookiez):

In 2 ore de tras de fiare avand in vedere si pauze intre seturi consumi undeva intre 500 de calorii in regim normal iar daca te fortezi cu adevarat cu pauze mai scurte, repetari mai multe ajungi pe la 700 de calorii.

Sper sa-ti fie de folos.

PS shakeul proteic nu afecteaza cu nimic consumul de calorii din timpul activitarii.

| Cosmin86 a răspuns:

Pai de ce pui intrebari de genul? Depinde de antrenament, de persoana, de exercitii, etc. depinde de 1000 de facturi, nu-ti poate zice nimeni exact

| akaleesh20 a răspuns:

Pai la intrebari idioate se dau rapunsuri idioate! Ce fel de antrenament? de: handball, fotball, judo, karate, aerobic, fitness, sala de forta, alergat pe banda, etc? Sunt multe raspunsuri... milioane

| tunary a răspuns:

Depinde de intensitatea antrenamentului.De exemplu tu nu te gandi cate calorii pierzi, gandeste-te ca daca faci sport consumi multe. Daca vrei sa slabesti pur si simplu calculeaza cate calorii mananci zilnic si taie 400-500 din ele.Si vei avea rezultate intr-un timp scurt. Oricum sa faci si sport ca fara slabesti cam greu

| GeorgianaEuu a răspuns:

Depinde de antrenament... Daca este intens bineinteles ca o sa consumi multe(aprox. 650) dar daca nu este asa intens mai putine(200-300).Daca ai o alimentatie echilibrata nu o sa ai probleme cu organismul tau!

| GoldCookiez explică:

Vroiam sa stiu daca se pierd multe calorii si da este intens antrenamentul happy

| JokerV a răspuns (pentru GoldCookiez):

In jur de 400-800 calorii dar trebuie sa fie intessssssssssssssss la extrem...