| ionutflorin123 a întrebat:

Cate serii si exercitii as putea sa fac pentru antrenamentul de upper body? As vrea sa incerc impartirea asta.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu lucra abdomenul dimineata, ca iti distrugi coloana.

Chiar si Bruce Lee a ajuns in spital ca se antrena des dimineata si dupa ce s-a operat la coloana a scos obiceiul asta idiot. Dimineata poti face doar cardio (alergat, bicicleta, inot) daca vrei pentru arderea grasimilor.

2 răspunsuri:
| Dragos1402 a răspuns:

Pai tu dacă vrei sa faci doar upper body, asta ar însemna că trebuie să faci cel puțin 1-2 exerciții pentru fiecare grupă. Sa zicem că la piept și la spate faci câte 2 exerciții, iar la biceps, triceps, umeri, trapez câte unul singur. Ar veni în total 8 exerciții. Serii poți face 3 sau 4 la fiecare. Abdomenul dacă vrei îl poți lucra acasă, un antrenament separat ori dimineața ori seara. Sper ca te-am ajutat happy

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

Nu ma antrenez dimineata doar la ora 3sau 5 dupa masa

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dragos1402):

Nu lucra abdomenul dimineata, ca iti distrugi coloana.

Chiar si Bruce Lee a ajuns in spital ca se antrena des dimineata si dupa ce s-a operat la coloana a scos obiceiul asta idiot. Dimineata poti face doar cardio (alergat, bicicleta, inot) daca vrei pentru arderea grasimilor.