| Danes_Edy_1980 a întrebat:

Cati ani de antrenament ai nevoie pentru a te face un boxer profesionist?

Răspuns Câştigător
| SorinelF86 a răspuns:

Art. 2. Licenţa de boxer profesionist este eliberată de Federaţia Română de Box în condiţiile în
care boxerul solicitant îndeplineşte următoarele condiţii:
a) să-şi exprime în scris dorinţa de a deveni boxer profesionist;
b) să fi împlinit vârsta de 18 ani şi să nu depăşească vârsta de 35 de ani;
c) să facă dovada că a avut o activitate competiţională ca boxer amator pe o perioadă de cel puţin un an;
d) să obţină recomandarea Colegiului central al antrenorilor de a deveni boxer profesionist;

luate de aici http://www.frbox.ro/......ionist.pdf

nu stiu cum e cu recomandarea colegiului antrenorilor, citeste in regulament poate gasesti mai multe detalii

3 răspunsuri:
| SorinelF86 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin profesionsit, poti boxa o viata intreaga si sa nu ajungi profesionist, la inceput ai nevoie de antrenamente si multe meciuri organizate pentru amatori in care sa ai victorii pe linie sa ajungi pro

| Danes_Edy_1980 explică (pentru SorinelF86):

Pai da si cati ani am nevoie pentru a imi face un pro debut?

| SorinelF86 a răspuns (pentru Danes_Edy_1980):

Art. 2. Licenţa de boxer profesionist este eliberată de Federaţia Română de Box în condiţiile în
care boxerul solicitant îndeplineşte următoarele condiţii:
a) să-şi exprime în scris dorinţa de a deveni boxer profesionist;
b) să fi împlinit vârsta de 18 ani şi să nu depăşească vârsta de 35 de ani;
c) să facă dovada că a avut o activitate competiţională ca boxer amator pe o perioadă de cel puţin un an;
d) să obţină recomandarea Colegiului central al antrenorilor de a deveni boxer profesionist;

luate de aici http://www.frbox.ro/......ionist.pdf

nu stiu cum e cu recomandarea colegiului antrenorilor, citeste in regulament poate gasesti mai multe detalii

| SantaClaus123 a răspuns:

Daca vrei sa devii profesionist trebuie sa te tii, minim 3-4 ani.