| DaciaRomania a întrebat:

Câți bani primesc sportivii români pentru o medalie olimpică?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

140.000 euro pentru aur
100.000 argintul
60.000 bronzul

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Glumesti?

| NLS a răspuns (pentru darrio2007):

Https://iamsport.ro/......19517.html

Par putin umflate, avand in vedere ca la editia trecuta s-a oferit 70.000 pentru aur.

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Nu, atât le da comitentul olimpic român. Și cred că merită pe deplin, mai ales la cat se puțin a contribuit statul român la performanta lor.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe langa bani, asa cum a spus suntserios, medaliatii cu aur primesc o masina electrica, de cca 44.000 euro, de la Ion Tiriac.
Se poate sa mai fie si alti sponsori care sa-i premieze.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ioandelasal):

In urma cu cateva minute am citit un nou anunt de la Ion Tiriac, prin intermediul fiului sau, va premia cu masini, fara a spune marca, si pe ceilalti medaliati olimpici, respectiv pe cei medaliati cu argint si bronz.

| LisaJulie a răspuns:

Cam în jur de 150 pentru aur! Dar se obține greu