| mihnea167 a întrebat:

Ce echipa este supranumita farmacistii? FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bayer Leverkusen.

| alexs99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Leverkusen-ul nu avea supranumele de "aspirine"? Ştiu că tot o echipă din Germania poartă titulatura de "farmacişti", s-ar putea să ma înşel dar cred ca e una din nordicele Hamburg SV sau Werder Bremen.
O seară bună.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexs99):

Nu cred. Ţin minte că am citit în urmă cu un an despre ei, şi scria că echipa a fost fondată de angajaţii unei companii farmaceutice, numită Bayer, de unde am dedus că cel mai probabil ei ar putea fi supranumiţi "farmaciştii". Posibil să mă înşel, dacă are cineva o explicaţie mai argumentată în această privinţă este binevenit să mă contrazică.

| alexs99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ştiam de titulatura de "aspirine".S-ar ptea să fie numiţi şi "farmacişti", dar sunt mai cunoscuţi ca "aspirine".
La mulţi ani şi un An Nou plin de împliniri!

6 răspunsuri:
| deathy a răspuns:

Sanatatea Cluj este echipa happy

| DiiwDidi a răspuns:

Bayern Munchen... big grin

| mihnea167 explică (pentru DiiwDidi):

Scuze, dar este gresit.