| jaja10222 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi wrestling?

Răspuns Câştigător
| Chelos a răspuns:

Conteaza la ce te referi exista doua tipuri. Wrestling adica lupte libere sau wrestling entertainment adica cei cu john cena si etcc.Vezi tu wrestling entertainment este ceva foarte diferit si rar intalnit.Majoritatea zic ca este fake deoarece aceia nu bat chiar 100%, dar acest lucru se intampla din cauza ca in Romania e wrestling entertainment e promovat ca sport.Vezi tu de fapt wrestling entertainment este o combinatie dintre wrestling(lupte libere), povesti si scenariu, adica mai simplu e ca un serial in care luptele sunt 50 % reale.Vezi tu acele manevre care le vezi, intr-adevar majoritatea sunt false, dar acesti oameni fac un antrement intens ca sa poate faca acele manevre si ca sa poata sa se fereasca de ele.Aceste manevre care le vedeti in ring sunt foarte greu de efectuat si chiar aduc uneori rani adevarate.De exemplu un wrestler pe nume Chris Benoit s-a sinucis si si-a omorat familia din cauza numeroase leziuni care ajunsesera sa le aiba la cap din cauza unei manevre in care sarea cu capu pe pieptu adversarului. Daca vrei sa practici wrestling(sport) gasesti sali peste tot dar daca vrei sa practici wrestling-ul care il vezi la tv sfatul meu este sa renunti la idee deoarece iti trebuie un antrenor profesionist si multi ani de practica.

2 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Wrestling is a form of grappling type techniques such as clinch fighting, throws and takedowns, joint locks, pins and other grappling holds. A wrestling bout is a physical competition, between two (occasionally more) competitors or sparring partners, who attempt to gain and maintain a superior position. There are a wide range of styles with varying rules with both traditional historic and modern styles. Wrestling techniques have been incorporated into other martial arts as well as military hand-to-hand combat systems.

| cryaotic a răspuns:

Actorie...