| ROXANA_5279 a întrebat:

Ce jocuri noi mai stiti care se joaca in aer liber(cu mingea.etc.)

Răspuns Câştigător
| Andreeax3 a răspuns:

Vateascunselea [nu stiu cum se scrie ]. pisica si soarecele =]]. volei. football.prinsa pe nume, animale, normal. vrajitoarea [asta nu toti il stiu deci sa va explic: se alege un copil vrajitoare. il tineti de deget pana zice ceva de gen: ca a prins copii in sticla si sticla s-a spart si copii au plecat. au fugit si pe cine prinde il pune ca un pod cu mainile pe un perete si nu poate pleca pana ce un alt copil nu vine sa ii treaca pe sub maini. daca vrajitoarea ii prinde pe toti fara ca sa fie eliberati. primul care a fost prins e vrajitoare.]. altele sa vedemm... calcatelea, oul frige, inghetata,. cam atat. fundita? happy

5 răspunsuri:
| Acasel a răspuns:

1)fotbal
2)handball
3)Tarile-_- se joaca astfel: Se formeaza un cerc inn jurul concurentilor de preferat 4 sau 5.isi alege o tara fiecare jucator)cercul se imparte in 4 sau in 5 si in locul jucatorilor se scrie tara aleasa.1 copil arunca mingeea in sus strigand:Sa Traga Mata(pisica) de coada si soarecle de urechi Austriaaa! ( tara unui jucator) in timpul aruncarii Jucatorul strigat fuge dupa minge. cand ajunge la minge striga tare STOP! [ cand el se duce depa minge ceilalti fug ] bine...a zis stop.cceilati se opreschappy. Cine are mingea face 3 pasi si trebuie sa ocheasca un jucator. jucatorul ochit va arunca mingea data viitoare.iar cel ca la ochit va lua din teritoriul saulaughing)cine are cel mai mare teritoriu castigarolling on the floor
4)Pititea
5)alergatea
6\flori fete si baieti.
7):X

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Trozbal,patratica,oambal,americana...

| DrDeath a răspuns:

Eu joc cu unchiul meu si cu tata in aer liber fotbal american.happyData trecuta unchiu era tot julit pe coate.E super.

| micutulfluturas a răspuns:

Sotron,ceasul mortii,volei,vateascunselea,alergati unul dupa altul, cu rolele bicicleta si altele, flori fete filme baieti...etc...

| vescan7340 a răspuns:

Football